Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tenistet tona të shquara refuzuan pjesëmarrjen e tyre në Dubaj

Foto: БГНЕС

Tenistet e njohura bullgare Cvetana Pironkova, Viktorija Tomova, Izabella Shinikova dhe Elica Kostova nuk do të përfshihen në turneun e ITF në Dubai, i cili zhvillohet nga 6 deri më 13 dhjetor transmetoi BTA.

Tenistet duhej t’i fillonin kualifikimet më 6 dhjetor, por këtë javë refuzuan për të marrë pjesë.


Më shumë nga rubrika

Denisllava Gllushkova

Sërish një fitore bindëse për Denisllava Glushkova në Australian Open

Denisllava Gllushkova u kualifikua në raundin e 16-të të kampionatit të tenisit për femra në Australian Open, duke mundur çeken Amelie Shmeikalova me 6:3, 6:2. Në ndeshjen e tretë adoleshentja bullgare do të luajë me kryesuesen në renditje për këtë..

botuar më 22-01-25 2.51.MD
Mihaella Coneva

Tenistet tona Coneva dhe Mihajllova do të luajnë në çerekfinalet në Antalia

Mihaella Coneva dhe Gabriella Mihajllova u kualifikuan në çerekfinalet e turneut për singel në turneun e tenisit ITF në fusha të kuqe në Antalia (Turqi) me një fond çmimi prej 15 mijë dollarësh. Coneva fitoi derbin bullgar me të tretën Julija..

botuar më 22-01-21 2.37.MD

Bullgaria do të marrë pjesë me 16 sportistë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pekin

Bullgaria do të përfaqësohet me 16 sportistë në 7 sporte në Lojërat Olimpike XXIV Dimërore në Pekin, të cilat fillojnë më 4 shkurt 2022. Vendimi u miratua nga Komiteti Olimpik Bullgar. Sportet përfshijnë ski alpin, biatlon, ski vrapim, kërcim me..

botuar më 22-01-20 3.06.MD
Подкасти от БНР