Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kulmi i iniciativës bamirëse “Krishtlindjet Bullgare”

Foto: bgkoleda.bg

Sivjet është spektakli tradicional “Krishtlindjet Bullgare” nën patronazhin e Presidentit. Qëllimi i iniciativës “Krishtlindjet Bullgare” është që të grumbullojë mjete për mjekimin dhe rehabilitimin e qindra fëmijëve bullgarë me sëmundje të ndryshme. Sivjet fushata është me moton “Së bashku për fëmijët me sëmundje kronike – le të bëhet shpresa realitet”.

Për shkak të pandemisë spektakli nuk do të zhvillohet live, por do të transmetohet nga ora 20.00 (orë bullgare) nga Radioja Kombëtare Bullgare dhe Televizioni Kombëtar Bullgar.


Më shumë nga rubrika

Ekaterina Zaharieva

Po flitet për “modelin bullgar” të përballimit të pandemisë

Kriza ka treguar se nuk ka asnjë vend që mund ta kapërcejë pandeminë më vete. Bota po flet për “modelin bullgar”, për ekuilibrin që gjetëm që të mbrojmë jetën e njerëzve pa e mbyllur ekonominë, tha Zëvendëskryeministrja dhe Ministre e Jashtme..

botuar më 21-03-02 10.50.PD

Ministrja e Jashtme dekori studentët më të mirë të huaj

Zëvendëskryeministrja dhe Ministre e Jashtme Ekaterina Zaharieva dekoroi studentët më të mirë të huaj në konkursin “Student i Vitit”. Çmimi përcaktohet nga Përfaqësimi Kombëtar i Këshillave Studentorë në Bullgari. Ministrja tregoi se si në..

botuar më 21-03-02 9.20.PD

Rritje e shpejtë e rasteve të reja të Covid-19

2588 janë rastet e reja të koronavirusit për 24 orët e fundit në Bullgari, që është numri më i lartë që nga fillimi i vitit. Rastet e reja përbëjnë 16% të të gjitha 16 179 testeve të kryera, sipas Portalit të Unifikuar të Informacionit. Me to numri..

botuar më 21-03-02 9.01.PD