Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Protestë e vogël në përkrahje të Donald Trump në Sofje

Foto: arkiv

Disa protestues, të cilët e përkrahin Presidentin amerikan Donald Trump, u grumbulluan para godinës së Ambasadës së SHBA-së në Sofje. Me pllakate “Përkraheni Trump” dhe “Shpëtojeni Amerikën” ata u bashkuan në mënyrë simbolike në demonstratën e madhe në përkrahje të Trumpit, e cila do të zhvillohet më vonë sot në SHBA.

“Trump bën të mira për ekonominë amerikane, ai kthen vende pune në Amerikë dhe në fund të fundit kjo është më e rëndësishmja për një shoqëri”, tha para mikrofonit të reporteres sonë Marta Mlladenova një nga protestuesit.

Më shumë nga rubrika

Ministrja e Jashtme dekori studentët më të mirë të huaj

Zëvendëskryeministrja dhe Ministre e Jashtme Ekaterina Zaharieva dekoroi studentët më të mirë të huaj në konkursin “Student i Vitit”. Çmimi përcaktohet nga Përfaqësimi Kombëtar i Këshillave Studentorë në Bullgari. Ministrja tregoi se si në..

botuar më 21-03-02 9.20.PD

Rritje e shpejtë e rasteve të reja të Covid-19

2588 janë rastet e reja të koronavirusit për 24 orët e fundit në Bullgari, që është numri më i lartë që nga fillimi i vitit. Rastet e reja përbëjnë 16% të të gjitha 16 179 testeve të kryera, sipas Portalit të Unifikuar të Informacionit. Me to numri..

botuar më 21-03-02 9.01.PD

Covid-19 në Bullgari: Dita e 359

Bullgaria kërkon udhëtim të lirë dhe kufij të hapur për shpëtimin e turizmit Ne mbështesim krijimin e "korridoreve të shpejta të gjelbra" për të vaksinuarit dhe njerëzit që tashmë janë shëruar nga Covid-19. Në të njëjtën kohë nuk duhet të..

botuar më 21-03-01 6.22.MD