Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Rrëshqitësja bullgare Katrin Manoillova u prezantua mirë në Kampionatin Evropian të Shorttrakut

Katrin Manoillova
Foto: ISU

Bullgarja Katrin Manoillova u paraqit jashtëzakonisht mirë në ditën e parë të Kampionatit Evropian të Shorttrakut (Pista të Shkurtra) në qytetin polak Gdansk. Ajo e kapërceu serinë dhe u kualifikua në çerekfinalet në 500 dhe 1000 metra.

Kjo është gara e parë për ekipin kombëtar bullgar në pista të shkurtra për vitin e fundit, pasi pothuajse të gjitha startet ndërkombëtare u shtynë për shkak të pandemisë globale.


Më shumë nga rubrika

Gabriella dhe Stefani Stoevi

Motrat Stoevi u bënë përsëri nënkampione në Bazel

Kampionet evropiane të dysheve për femra, Stefanie dhe Gabriella Stoevi fituan medalje argjendi në turneun e badmintonit të Super Serive Botërore 300 në Bazel, Zvicër, me një çmim prej 140 000 dollarësh. Bullgaret humbën në finale nga Perli Tan dhe..

botuar më 21-03-07 2.59.MD
Dojçin Bojanov

Alpinisti Dojçin Bojanov prezantoi librin e tij “Vitosha -udhëzues për sport dhe turizëm”

Pas ngjitjeve të shumta në malet më të larta në Tokë dhe arritjes deri tek disa nga majat e pa pushtuara deri në këtë moment në Karakorum dhe Antarktidë, alpinisti bullgar Dojçin Bojanov ia përkushtoi  kohën e tij një mali më të afërt dhe të njohur..

botuar më 21-03-07 7.10.PD
Stefani dhe Gabriella Stoevi

Femra bullgare u kualifikuan në finalen e Turneut të Badmintonit në Bazel

Kampionet evropiane të dysheve për femra Stefani dhe Gabriella Stoevi u kualifikuan në finalen e turneut të fortë të badminton të Super Serive Botërore 300 në Bazel (Zvicër) me një fond çmimi prej 140 mijë dollarësh. Bullgaret mundën lideret në..

botuar më 21-03-06 4.52.MD