Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Prokuroria po heton vdekjen e një djali nga një goditje elektrike në Sofje

Foto: BGNES

Prokuroria e qytetit të Sofjes po heton vdekjen e një djali 16-vjeçar i cili vdiq në një trotuar në kryeqytet më 14 shkurt. Ai pësoi një goditje elektrike ndërsa priste me babanë e tij për të kaluar një bulevard të Sofjes tek një semafor.

Shkaku i aksidentit ka qenë një përcjellës me rrezik të lartë që ka dalë nga një pus rruge dhe ka çuar deri tek një pavijon në oborrin e spitalit “Shën Ivan Rillski” të kryeqytetit.

Djali ishte dërguar menjëherë në Akademinë Mjekësore Ushtarake, ku vdiq.


Më shumë nga rubrika

17.59% janë të sapo infektuarit me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit

1000 janë rastet e reja të Covid-19 në vend gjatë 24 orëve të fundit, sipas portalit coronavirus.bg. 17.59% janë mostrat pozitive nga 5683 testet e kryera. 86.6 për qind e personave të sapo infektuar janë të pavaksinuar. Numri i pacientëve..

botuar më 21-10-18 9.02.PD

Gati 16% janë testet pozitive për Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

1867 janë rastet e reja të koronavirusit në vendin tonë për 24 orët e fundit, ose 15.81% e 11 811 testeve të kryera. 85.54% e të infektuarve janë të pavaksinuar, sipas Portalit të Unifikuar të Informacionit në mesnatë. Më shumë janë rastet në Sofje..

botuar më 21-10-17 10.27.PD
Kapakë për të ardhmen

Fushata “Kapakë për të ardhmen” në ndihmë të foshnjave

Ditën e diele më 17 tetor nga ora 09.00 deri në orën 17.00 në sheshin e kryeqytetit “Aleksandër Batenberg” do të mbahet fushata e radhës bamirëse “Kapakë për të ardhmen” në ndihmë të bebeve në Bullgari. Ata që dëshirojnë mund ta mbështesin duke..

botuar më 21-10-17 6.05.PD