Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov zuri vendin e 17 në ranglistën e ATP

Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Pas lojës së tij të shkëlqyer në Australian Open, Grigor Dimitrov u ngjit me katër pozicione, duke arritur vendin e 17-të në ranglistën e Asociacionit të Tenistëve Profesionalë (ATP).

Bullgari, i cili arriti çerekfinalet në Melburn, tashmë ka 2.575 pikë, njoftoi BTA.

Në krye të ranglistës mbetet serbi Novak Djokovic.


Më shumë nga rubrika

Dojçin Bojanov

Alpinisti Dojçin Bojanov prezantoi librin e tij “Vitosha -udhëzues për sport dhe turizëm”

Pas ngjitjeve të shumta në malet më të larta në Tokë dhe arritjes deri tek disa nga majat e pa pushtuara deri në këtë moment në Karakorum dhe Antarktidë, alpinisti bullgar Dojçin Bojanov ia përkushtoi  kohën e tij një mali më të afërt dhe të njohur..

botuar më 21-03-07 7.10.PD
Stefani dhe Gabriella Stoevi

Femra bullgare u kualifikuan në finalen e Turneut të Badmintonit në Bazel

Kampionet evropiane të dysheve për femra Stefani dhe Gabriella Stoevi u kualifikuan në finalen e turneut të fortë të badminton të Super Serive Botërore 300 në Bazel (Zvicër) me një fond çmimi prej 140 mijë dollarësh. Bullgaret mundën lideret në..

botuar më 21-03-06 4.52.MD
Maria Micova

Covid-19 u bë shkak për pezullimin e pjesëmarrjes së Maria Micovës në turneun e badmintonit në Bazel

Lojtarja bullgare e badmintonit Maria Micova është pezulluar nga pjesëmarrja në turneun e madh në Bazel, Zvicër, me një fond çmimi prej 130 mijë dollarësh. Arsyeja është se ajo ka qenë në kontakt me një anëtar të ekipit bullgar, i cili doli..

botuar më 21-03-03 3.08.MD