Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Qyteti Asenovgrad. Erdhi koha për martenicat /veroret/. Foto: BTA

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Qyteti Shumen, Bullgaria Verilindore. Bota mund të jetë e ngjyrshme edhe në një ditë të zymtë. Foto: Radio Shumen

botuar më 21-04-13 3.55.MD

Bullgaria në fotografi

Moti i ngrohtë dhe me diell i provokoi sofjanasit për të dalë nëpër rrugët e kryeqytetit. Pas lehtësimit të masave anitepidemike lokalet përsëri u bënë vend i preferuar për takime dhe çlodhje. Foto: BGNES

botuar më 21-04-12 11.43.PD

BULLGARIA NË FOTOGRAFI

botuar më 21-03-26 11.41.PD