Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Vajzat bullgare me medalje të arta dhe të argjendta në gjimnastikën ritmike

Foto: Facebook / @BGRGfederation

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike për vajza fitoi medalje ari dhe argjendi në finalet me vegla të veçanta të Turneut Ndërkombëtar të Kupës "Sofje", njoftoi BGNES. Ato morën titullin për pesë shirita, argjendin e mori Izraeli, ndërsa ekipi polak doli i treti.

Bullgaret fituan një medalje të argjendtë për kombinimin e tyre me pesë topa dhe morën bronz në shumëgarësh.

Turneu zhvillohet pa audiencë për shkak të pandemisë së koronavirusit.


Më shumë nga rubrika

Teo Davidov

“Gardian” shkruan për një bullgar të vogël me stil atraktiv në tenis

Në një artikull të titulluar  "Teo Davidov, ylli i ri i tenisit i cili luan me dy duar dhe nuk përdor backhands" , “Guardian” tregon për një bullgar 10 vjeçar që jeton në Denver, Colorado, për të cilin parashikojnë një të ardhme të madhe. Teo është..

botuar më 21-04-14 10.38.PD
Hristo Hristov

Peshëngritësit bullgarë fituan 19 medalje në Kampionatin Evropian

Pjesëmarrja jonë në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes në Moskë përfundoi me paraqitjen e shkëlqyer të 19-vjeçarit Hristo Hristov, i cili fitoi dy medalje argjendi. Kështu bullgarët fituan 19 medalje – tri të arta, tri të argjendta dhe një..

rinovuar më 21-04-12 4.35.MD
Skuadra e futbollit “Sllavija” nga Sofja - 1914

Historia e Klubit të Futbollit “Sllavija” është plotë emocione, fitore dhe disfata

Skuadra futbollistike e Sofjes “Sllavija” është 7 herë kampione kombëtare dhe 8 herë fituese e Kupës së Bullgarisë. Ajo garon në Ligën e Parë Profesionale të Futbollit. Skuadra ka stadiumin e vet “Sllavija”  me mbi 25 000 vende për të ulur. Ngjyrat e..

botuar më 21-04-10 8.15.PD