Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Reaksioni i parë i partisë “Ka një popull të tillë” pas zgjedhjeve

Sllavi Trifonov
Foto: BGNES

“Ka një popull të tillë” do ta ndjekë procedurën ligjore. Këtë e shkroi në faqen e vet në Facebook lideri i partisë Sllavi Trifonov, ku shënohet: “Me rastin e pohimeve dhe ofertave të ndryshme politike gjatë disa ditëve të fundit, desha të them: Ka një procedurë të qartë ligjore të përmendur në Kushtetutë, dhe ne e respektojmë”.

Më herët sot Kryeministri Bojko Borisov propozoi që t’i sigurojë partisë së dytë më të madhe në zgjedhjet parlamentare - "Ka një popull të tillë" - 10 deputetë të tij për të mbështetur formimin e një kabineti brenda parlamentit të ri. “Për mua është me rëndësi vendi të ketë një qeveri të qëndrueshme" tha Borisov.


Më shumë nga rubrika

Një festival origjinal mbledh njerëz nga i gjithë vendi në malin Stranxha

Edicioni i 17-të i Festivalit të Bedit /Rhododendron ponticum/ po zhvillohet këtë fundjavë në krahinën Tullpan afër fshatit Zabernovo të Mallko Tërnovos. Festa mbahet çdo vit në një vend të ndryshëm në Stranxha, por është gjithmonë në maj, kur..

botuar më 21-05-15 8.25.PD

“Libra për Plehra” në nëntë qytete bullgare

Për të nëntin vit radhazi në Bullgari do të mbahet një fushatë e madhe ekologjike kushtuar riciklimit të plastikës dhe leximit me titull "Libra për Plehra". Këtë vit mikpritësit do të jenë nëntë qytete, në dy fundjavë në maj dhe qershor. Fillimi..

botuar më 21-05-15 7.15.PD

Covid-19 në Bullgari – Dita e 433

Vaksinim masiv në vendpushimin Sllënçev Brjag Kryhet vaksinimi masiv i punonjësve në hotelet dhe restorantet në vendpushimin Sllënçev Brjag dhe sigurohet një “korridor i gjelbër” për imunizimin, si dhe mundësia për vaksinimin e të..

botuar më 21-05-14 7.29.MD