Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Foto: BGNES

Me rastin e Ditës Botërore të Arteve të Cirkut një tramvaj retro në Sofje u shndërrua në një cirk me rrota.

 Foto: BGNES

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Në fshatin Gorna Malina, jo shumë larg Sofjes, tashmë funksionon Qendra Kishtare për Rehabilitim dhe Integrim Social "Shën Joan Rillski". Qendra ofron mbështetje psikologjike, kinesiterapi, terapi pune, kujdes ortopedik, si dhe përkrahje shpirtërore për..

botuar më 21-05-18 5.04.MD

Bullgaria në fotografi

Në prag të 24 majit – Dita e shkrimit sllav dhe e kulturës bullgare, trupa emblematike bullgare për balet modern  "Arabesk"  po përgatit një kaleidoskop prej fragmentesh të shfaqjeve të saj më të mira.  Valltarët e talentuar do të paraqiten..

botuar më 21-05-13 7.25.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Ballçik – një nga perlat e bregdetit tonë verior – në pritje të një stine më të mirë turistike. Përveç detit, Ballçik është i njohur edhe për trashëgiminë e tij të pasur natyrore. Në Greqinë e Lashtë ai është quajtur Kruni (nga..

botuar më 21-05-07 4.36.MD