Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kandidatura e Berbatovit provokoi Presidentin e Bashkimit Bullgar të Futbollit të tërheqë dorëheqjen

Borisllav Mihajllov
Foto: Sportal.bg

Pasi golashënuesi kryesor ​​kombëtar Dimitër Berbatov njoftoi dje në një konferencë shtypi se po kandidonte për President të Bashkimit Bullgar të Futbollit, Presidenti Borisllav Mihajllov tërhoqi dorëheqjen e paraqitur në tetor 2019 dhe njoftoi mandatin e tij votuar nga Mbledhja e Përgjithshme e Bashkimit në vitin 2018.

Për shkak të tërheqjes së dorëheqjes së Mihajllovit, Kongresi i jashtëzakonshëm, i planifikuar për në 25 qershor 2021 automatikisht u shty. “Unë nuk kam shikuar konferencën për shtypin të Berbatovit. Unë i uroj atij sukses në kongresin e ardhshëm vitin e ardhshëm”, komentoi Mihajllov kandidaturën e Berbatov.
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Festojmë 30 vjet nga vera e futbollit në të cilën Zoti ishte bullgar


Data është 17 nëntor 1993. Është minuta e fundit e ndeshjes mes Bullgarisë dhe Francës në stadiumin Parc des Princes në Paris, e cila duhet të përcaktojë ekipin pjesëmarrës në Botërorin e vitit të ardhshëm në SHBA. Rezultati është 1:1 (ku në këtë mënyrë..

botuar më 24-07-01 7.30.PD
facebook.com/groups/mursalevo

Si e gjallëroi Kampionati Evropian i Futbollit sheshin e një fshati në Bullgari 


"Njeriut i duhet shumë pak për të krijuar kushte që ne të jemi bashkë" - këto janë fjalët e të riut Stanisllav  Grozdanov dhe ato bëhen një forcë shtytëse për "zgjimin" e një fshati bullgar në mes të verës futbollistike në kontinentin e vjetër. Vetëm 68..

botuar më 24-06-27 7.30.PD
Ljubomir Epitropov

Ljubomir Epitropov zëvendëson Petër Micin si flamurtar në hapjen e Olimpiadës

Kampioni evropian i notimit, Ljubomir Epitropov, zëvendëson shokun e tij të skuadrës Petër Micin si flamurtar i delegacionit bullgar gjatë ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike në Paris më 26 korrik, njoftoi Komiteti Olimpik Bullgar. Asambleja..

botuar më 24-06-26 6.04.MD