Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Starton Rali Bullgaria

Foto: arkiv

Gjithsej 35 ekuipazhe do të marrin pjesë në edicionin e 51 të Rali Bullgarisë, që do të zhvillohet në territorin e rrethit të Varnës dhe të Shumenit.

11 nga ekuipazhet janë të huaja, njoftoi kryetari i Federatës së Automjeteve të Bullgarisë Kamen Mihajllov. Turqia do të ketë 5 ekuipazhe, Rumania - 4 dhe Serbia dhe Hungaria - një secila. Vendi ynë do të përfaqësohet nga 24 ekuipazhe.

Fillimi ceremonial është sot në orën 8 në sheshin "Shenjtorët Kirill dhe Metodij” në Varna. Gjithsej 16 janë fazat speciale të ralisë, gjatësia totale e pistës është 635 kilometra. Faza e fundit speciale të dielën në mbrëmje do të jetë në rrugët e Varnës.


Më shumë nga rubrika

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike me titull evropian në ushtrimin me topa

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi medaljen e artë në ushtrimin me topa në Kampionatin Evropian të Gjimnastikës Ritmike në qytetin Varnë (09-13 qershor), ndërsa në rrethe dhe shkopinj mbeti i dytë pas Izraelit. Kështu gjimnastet..

botuar më 21-06-14 9.56.PD

250 pilotë karting nga 16 vende garojnë në Bullgari

Në dy ditët e fundjavës në pistën e kartingut në qytetin Haskovo do të mbahet edicioni i dytë i ECO 24 orë të Bullgarisë, pjesë e kampionatit evropian të kartingut për qëndrueshmëri. Një total prej 250 pilotësh nga 16 vende do të garojnë për vendin..

botuar më 21-06-12 6.45.PD
Joseph Dixon

Klubi i futbollit “Levski” paraqiti Joseph Dixon, i cili ka shprehur dëshirë për të investuar në klub

Sot në një konferencë të posaçme ishte paraqitur britaniku Joseph Dixon. “Ne po zhvillojmë bisedime tashmë 6 muaj. Kjo është marka më e madhe sportive në vend. Ideja është që të investojmë jo vetëm në ndërtimin e një stadiumi të ri, por edhe në një..

botuar më 21-06-10 4.41.MD