Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kryeministri teknik ka qenë ndër 32 politikanët e përgjuar

Stefan Janev
Foto: BGNES

Kryeministri i përkohshëm Stefan Janev ka qenë midis politikanëve të përgjuar. Këtë e bëri të ditur për Nova TV Ministri i Brendshëm Bojko Rashkov.

Prokuroria e qytetit të Sofjes ka urdhëruar një hetim për shkak të pohimeve për përgjime të politikanëve. Byroja Kombëtare e Kontrollit të Inteligjencës duhet ta kryejë inspektimin.

Më shumë nga rubrika

Kërkesa për një certifikatë të gjelbër është në fuqi që nga 21 tetori

Urdhri i Ministrit të Shëndetësisë Stojço Kacarov hyri në fuqi në orën 00.00 të 21 tetorit. Sipas tij vendoset një kërkesë për një “certifikatë të gjelbër” për Covid-19. Certifikata do të jetë e nevojshme për të hyrë në dyqane të mëdha tregtare..

botuar më 21-10-21 5.05.PD

Parashikimi i motit për 21 tetorin

Të enjten do të jetë kryesisht me diell, deri në mesditë në viset e ulëta dukshmëria mund të zvogëlohet, por shpejt do të përmirësohet. Temperaturat maksimale ditore do të arrijnë midis 17 dhe 22 °, për Sofjen - deri në 19. Mbi bregdetin e..

botuar më 21-10-20 8.10.MD

Biznesi këmbëngul në ndryshimet në rendin për certifikatën e gjelbër

Përfaqësuesit e biznesit - anëtarë të Dhomës Bullgare të Tregtisë, këmbëngulin që të bëhen ndryshime në urdhrin që imponon masat e reja anti-epidemike. Ata kërkojnë që kërkesa për një “certifikatë të gjelbër” të shtyhet deri më 21 nëntor 2021, dhe që..

botuar më 21-10-20 7.21.MD