Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Shorti renditi partitë dhe koalicionet politike në fletëvotimin për zgjedhjet më 11 korrik

Foto: BNR

Në Komisioni Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) u hodh short për numrat e partive dhe koalicioneve në fletëvotimin për zgjedhjet parlamentare të 11 korrikut. GERB-SDS do të paraqitet në zgjedhjet e parakohshme nën numrin 5. Pranë tyre me numrin 4 janë "BSP për Bullgarinë". "Ka një popull të tillë" janë numri 22. "Patriotët Bullgarë - VMRO-Volja-NFSB" tërhoqi numrin 16. Koalicioni "Bashkimi i Majtë për një Republikë të Pastër dhe të Shenjtë", me të cilin ish-Kryeministri Zhan Videnov u kthye në politikë, është me numrin 17. Numri 1 është për "Lëvizja së bashku për ndryshim". "Platforma Civile Vera Bullgare" e biznesmenit Vasill Bozhkov është numri 15. "Bullgaria Demokratike" mori numrin 23, "Ngrihu! Kriminelët Jashtë ” mori numrin 8.

Më shumë nga rubrika

Anija e bllokuar me një ngarkesë të rrezikshme u tërhoq nga bregu bullgar

Në ditën e 36-të të ngecjes së anijes “Vers Su” pranë zonës së mbrojtur “Jajllata”, ajo u tërhoq me sukses nga shkëmbinjtë pranë Kamen Brjag. Aksioni zgjati më shumë se 7 orë me pjesëmarrjen e 3 rimorkiatorëve. Anija drejtohet në portin e Varnës. E..

botuar më 21-10-26 9.46.PD

Regjistruan numrin më të madh të të infektuarve dhe të vdekurve në ditë me Covid

5863 janë rastet e reja me koronavirus në vend për 24 orët e fundit. 11.3 për qind e 51 688 testeve të kryera rezultuan pozitive. 86.58 për qind e të sapoinfektuarve nuk janë vaksinuar, sipas portalit coronavirus.bg. Numri më i madh i..

botuar më 21-10-26 9.18.PD

Parashikimi i motit për 26 tetorin

Paraditen e së martës do të ketë mjegull vende-vende në ultësira dhe rreth pellgjeve ujore. Temperaturat minimale do të lëvizin nga minus 2 deri në 3 gradë. Gjatë ditës do të jetë me diell mbi Bullgarinë Perëndimore dhe Qendrore, mbi Bullgarinë..

botuar më 21-10-25 8.15.MD