Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Klubi i futbollit “Levski” paraqiti Joseph Dixon, i cili ka shprehur dëshirë për të investuar në klub

Joseph Dixon
Foto: BGNES

Sot në një konferencë të posaçme ishte paraqitur britaniku Joseph Dixon. “Ne po zhvillojmë bisedime tashmë 6 muaj. Kjo është marka më e madhe sportive në vend. Ideja është që të investojmë jo vetëm në ndërtimin e një stadiumi të ri, por edhe në një qendër tregtare ", tha Dixon. Ai shpjegoi se po planifikon të investojë në një plan afatgjatë në mënyrë që klubi i futbollit të mund të mbajë vet veten."Nuk përfaqësoj askënd. ", theksoi kandidati-investitor. Sipas fjalëve të tij, pas tij janë institucionet financiare amerikane, të cilat janë të gatshme të investojnë 250 milion dollarë dhe arsyeja për t'i besuar atij një financim të tillë janë numri i projekteve të suksesshme që ai ka pasur në Shtetet e Bashkuara.


Më shumë nga rubrika

Kombëtarja bullgare e futbollit humbi nga Franca

Franca mundi Bullgarinë 3:0 në një ndeshje kontrolli në “Stade de France” në Paris, para Euro 2021. Ndeshja filloi me presionin e pritur të nikoqirëve. Kampionët e botës shënuan gol në minutën e 29-të, pas gërshërës akrobatike të pasme nga Antoine..

botuar më 21-06-09 11.03.PD
Borjana Kalejn

Varna mirëpret yjet e gjimnastikës ritmike

Që nga sot kryeqyteti ynë detar Varna është mikpritës i Kampionatit të 37-të Evropian të Gjimnastikës Ritmike. Në Kampionatin, i cili do të zgjasë deri më 13 qershor, Bullgaria do të përfaqësohet nga Borjana Kalejn dhe Katrin Taseva në garën..

botuar më 21-06-09 6.10.PD

Katër boksierë bullgarë morën kuota për Olimpiadën në Tokio

Bullgaria do të marrë pjesë me katër boksierë në Lojërat Olimpike në Tokio – Radosllav Pantaleev, Daniell Asenov, Stanimira Petrova dhe Stojka Krësteva. Kjo u bë e qartë pas pjesëmarrjes së tyre në Kualifikimet Olimpkike Evropiane në Paris. Stojka..

botuar më 21-06-07 5.15.MD