Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

250 pilotë karting nga 16 vende garojnë në Bullgari

Foto: karting.bg

Në dy ditët e fundjavës në pistën e kartingut në qytetin Haskovo do të mbahet edicioni i dytë i ECO 24 orë të Bullgarisë, pjesë e kampionatit evropian të kartingut për qëndrueshmëri. Një total prej 250 pilotësh nga 16 vende do të garojnë për vendin e parë të nderit, të ndarë në 42 skuadra dhe në dy kategori - Gold deri 84 kg dhe Pro deri 94 kg.

Edhe këtë vit, ekipi profesionist i kartingut do të përballet me "Skuadrën e Yjeve". Midis yjeve do të jetë legjenda bullgare e gjimnastikës Jordan Jovçev dhe i vetmi bullgar që ka drejtuar automobil të Formula 1, Vlladimir Arabaxhiev.

Hyrja është falas për të gjithë ata që dëshirojnë të shikojnë ngjarjen spektakolare live.


Më shumë nga rubrika

Antoaneta Kostadinova me medaljen e parë olimpike për Bullgarinë - në qitje

Antoaneta Kostadinova fitoi medaljen e parë për Bullgarinë në Lojërat Olimpike në Tokio . Qitësja jonë sportive fitoi medalje të argjendtë në disiplinën qitje në 10 metra me një pistoletë ajrore. Për Kostadinovën kjo është medalja e parë në..

botuar më 21-07-25 12.17.MD

42 sportistë do të mbrojnë nderin e Bullgarisë në Lojërat Olimpike

Atletë elitarë nga e gjithë bota sot do të valëvitin flamujt kombëtar të atdheut të tyre, që të tregojnë epërsinë e frymës olimpike. Pavarësisht se është e shtyrë me një vit, për shkak të pandemisë nga koronavirusi, “Tokio 2020” do të ketë jetën e..

botuar më 21-07-23 11.12.PD

Ndeshjet e para të bullgarëve në Ligën Evropiane të Konferencave

Në Sofje, CSKA përfundoi me rezultat 0:0 në ndeshjen me skuadrën e Letonisë "Liepaja" në një ndeshje të raundit të dytë kualifikues të turneut evropian "Liga e Konferencave". Pas ndeshjes, mbështetësit e pakënaqur të CSKA sulmuan menaxherin Stojço..

botuar më 21-07-23 10.49.PD