Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

10
Foto: Krasimir Martinov

Pomorie – një nga destinacionet e preferuara për pushim veror në Bullgari

Me plazhin 9 km, bregu i Pomorie ofron si atraksione të zhurmshme të verës, ashtu edhe mundësi për vetmi dhe relaksim të plotë

Rezervati Arkitekturor “Shtëpitë e Vjetra” është një vend i preferuar për shëtitje në Pomorie

Foto: Krasimir Martinov


Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Vendpushimi ynë malor Borovec tërheq gjatë verës me freskinë dhe pamjet e bukura Foto: Krasimir Martinov

botuar më 21-08-04 1.55.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti i lashtë Nesebër   – një vend i dashur i turistëve në bregdet Foto: Krasimir Martinov

botuar më 21-07-26 8.00.PD

Bullgaria në fotografi

Në verë qyteti Burgas pranë Detit të Zi është magjik ditën dhe natën. Foto: Krasimir Martinov

botuar më 21-07-17 8.21.MD