Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Ka një popull të tillë” me akuza të rënda kundër Ministrit të përkohshëm të Financave

Toshko Jordanov
Foto: BGNES

Nënkryetari i partisë "Ka një popull të tillë" (ITN) Toshko Jordanov bëri akuza serioze në Parlament kundër ministrit në detyrë të Financave Asen Vasilev për vjedhje të pronësisë intelektuale dhe praktika të paligjshme të biznesit.

Deklarata erdhi pas dëshirës së shprehur nga ana e të ashtuquajturave “parti të protestës” për të përfshirë disa nga ministrat aktualë nga qeveria teknike në qeverinë e ardhshme.

"Ligji dhe morali janë rregullat tona. Zoti Hristo Ivanov dhe zonja Maja Manolova, ju padyshim nuk e kuptoni se po e bëni Bojko Borisovin të kënaqur për veprimet tuaja, sepse ju po e çoni shtetin drejt zgjedhjeve të ardhshme. Edhe më e mahnitshme është nëse e kuptoni këtë dhe megjithatë e bëni. Nëse vazhdoni kështu, kjo do të ndodhë dhe ju do të jeni fajtori, "tha Toshko Jordanov.


Më shumë nga rubrika

Christo

Një galeri në Sofje transmeton live nga Parisi projektin e fundit të Christo

Galeria Vivacom Art Hall në Sofje do të transmetojë live nga Parisi një nga ngjarjet kulturore më të shumëpritura në Evropë - hapja zyrtare e projektit të fundit të Christos "Paketimi i Harkut të Triumfit" . "Do të jetë si i gjallë, do të..

botuar më 21-09-18 6.05.PD

Parashikimi i motit për ditët e fundjavës

Ditën e shtunë do të ketë re, pasdite me reshje dhe bubullima. Do të jetë me erë, në Rrafshinën e Danubit dhe në Ultësirën e Trakisë së Epërme do të fryjë erë e fortë veriperëndimore dhe do të bëhet ftohtë. Temperaturat do të lëvizen nga 14 deri në..

botuar më 21-09-17 7.55.MD

Lokalet në Sofje janë hapur pas orës së mbrëmjes

Autoritetet shëndetësore dhe policia kryen inspektimin e radhës në kryeqytet për të përcaktuar nëse masat e reja anti-epidemike po respektohen dhe përsëri konstatuan shkelje. Kjo vjen në sfondin e protestave në të gjithë vendin të industrive të..

botuar më 21-09-17 7.20.MD