Drejtori i Përgjithshëm i BNR Andon Balltakov jep dorëheqjen

Andon Balltakov
Foto: BGNES

Drejtori i Përgjithshëm i Radios Kombëtare Bullgare (BNR) Andon Balltakov ka paraqitur një kërkesë për përfundimin e parakohshëm të kontratës së tij për menaxhimin e medias nga 6.8.2021.

“Motivet janë thellësisht personale, kjo është arsyeja pse sinqerisht lutem për përmbajtje nga analiza dhe komente ... Unë besoj se Këshilli i Mediave Elektronike do të zgjedhë një drejtues i cili nuk është i lidhur me interesa politike apo ekonomike dhe që do të vazhdojë punën në transformimin e organizatës” shkroi Balltakov në një mesazh drejtuar punonjëseve të BNR.

Andon Balltakov mori detyrën në janar 2020 pas një krize menaxhimi në media. Para se të drejtonte Radion Kombëtare Bullgare, ai ishte menaxher në CNN, Associated Press dhe të tjerë.


Më shumë nga rubrika

Presidenti Rumen Radev po kandidon zyrtarisht për një mandat të dytë

Në Pallatin Kombëtar të Kulturës në Sofje/NDK/ Rumen Radev dhe Iliana Jotova u propozuan nga një Komitet i Iniciativës për një mandat të dytë si kandidatë të pavarur për president dhe nënpresident. Ndër pjesëmarrësit në Komitetin e Iniciativës janë..

botuar më 21-09-27 7.38.MD

Parashikimi i motit për 28 shtatorin

Gjatë natës do të jetë me vranësira në të gjithë vendin, në disa vende kryesisht në Bullgarinë Perëndimore do të bjerë shi. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 12 dhe 17 gradë. Nesër retë do të jenë të konsiderueshme dhe në shumë vende në..

botuar më 21-09-27 5.51.MD
Lluna Jordanova

Këngëtarja Lluna iu bashkua garës për president

Këngëtarja Lluna Jordanova dorëzoi sot dokumente për pjesëmarrje në zgjedhjet presidenciale. Kandidatura e saj u ngrit nga një Komitet i Iniciatiës, transmetoi reporterja e BNR Maria Fileva. Jordanova nuk deklaroi se kush do të kandidojë për..

botuar më 21-09-27 4.51.MD