Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Maja Manollova: Dëgjuam emrat e ministrave kandidatë, do t'i diskutojmë

Foto: BGNES

Përfundoi takimi i parë nga ato të paralajmëruara për sot të "Ka një popull të tillë" (ITN) me "Ngrihu BG! Ne po vijmë!", "Bullgaria Demokratike" dhe "BSP për Bullgarinë", ku, siç njoftoi partia e showmanit Sllavi Trifonov, ajo paraqiti strukturën dhe përbërjen e projekt kabinetit të ri. Pas takimit, kryetarja e grupit parlamentar të "Ngrihu BG! Ne po vijmë" Maja Manollova tha se ata i kanë dëgjuar emrat e kandidatëve, por tani duhet të diskutohen nga grupi i saj. 

Kandidati për Kryeministër Pllamen Nikollov nuk pranoi t'u përgjigjet pyetjeve të gazetarëve. Ai vetëm tha se qeveria do të paraqitet së shpejti dhe në mënyrën e duhur, tha reporterja Maria Fileva.

U bë e qartë se projekt kabineti i ITN do të shpallet pas takimeve të sotme me grupet parlamentare nga të cilat pritet përkrahje.

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 23 shtatorin

Gjatë ditës së nesërme do të ketë vranësira të ndryshueshme dhe deri në mesditë në vende të izoluara, kryesisht në male dhe rajonet juglindore do të ketë reshje shiu. Pasdite mbi rajonet perëndimore retë do të shpërndahen, dhe deri në mbrëmje mbi..

botuar më 21-09-22 6.20.MD
Kostadin Kostadinov

Kreu i partisë “Vëzrazhdane” po kandidon për president

Kreu i partisë “Vëzrazhdane” Kostadin Kostadinov do të kandidojë për president. "Sepse ka ardhur koha që Bullgaria të ketë një burrë shteti dinjitoz dhe të pavarur," tha Nikollai Drençev nga partia, e cila njoftoi vendimin e komitetit ekzekutiv...

rinovuar më 21-09-22 5.36.MD
Elen Gerxhikov

Kryetari i Këshillit të Kryeqytetit ka dhënë dorëheqje me kërkesë të Bojko Borisovit

Kreu i partisë GERB Bojko Borisov tha se ai e ka kërkuar personalisht dorëheqjen e Kryetarit të Këshillit Bashkiak të Kryeqytetit Elen Gerxhikov. Dje, Gerxhikov, i cili ka mbajtur postin për gati 10 vjet, njoftoi se po jep dorëheqjen për arsye..

botuar më 21-09-22 4.00.MD