Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

ITN: Nuk do të nënshkruajmë marrëveshje koalicioni

Toshko Jordanov
Foto: BGNES

Takimet e sotme të "Ka një popull të tillë" (ITN) me "Ngrihu.BG! Ne po vijmë!", "Bullgaria Demokratike" dhe BSP nuk kishin qëllim zhvillimin e një dialogu, por paraqitjen e vendimit të partisë për një kabinet të ri. Kjo u tha nga Toshko Jordanov nga ITN pas prezantimit të projekt kabinetit.

"Ne nuk do të nënshkruajmë marrëveshje koalicioni, ne nuk jemi koalicion. Partitë kanë kërkesa të ndryshme. Nuk ka një marrëveshje të përbashkët për një dokument të përbashkët të cilin të gjithë ta nënshkruajnë," tha ai. Pyetjes nëse ka pasur ndonjë kundërvënie nga partitë e tjera ndaj projektit të kabinetit, kandidati për Kryeministër Pllamen Nikollov iu përgjigj “jo” dhe tha se ka ndier mbështetje gjatë takimeve.


Më shumë nga rubrika

Pika vaksinimi në të hapur për fundjavën në Sofje

Më 25 shtator (të shtunën) dhe 26 shtator (të dielën) do të punojnë këto pika imunizimi në ambientet e hapura në Sofje: lagja “Druzhba”, Shtëpia e Kulturës, me orar pune 09.00 - 16.00 The Mall, me orar pune 13:00 - 18:00 Bulgaria..

botuar më 21-09-25 6.05.PD

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën do të jetë me diell. Në Bullgarinë Lindore do të ketë re të mesme dhe të larta. Do të fryjë erë mesatare veriperëndimore e cila do të dobësohet deri në mbrëmje. Temperaturat maksimale do të jenë nga 22 në 27 °, për rajonin e Sofjes -..

botuar më 21-09-24 6.25.MD

Eurodeputetët: Nuk morëm përgjigje nga Kryeprokurori

Deputetët nga grupi i monitorimit pranë Komisionit për të Drejtat dhe Liritë Civile pranë Parlamentit Evropian, të cilët janë për vizitë në vendin tonë , njoftuan se Kryeprokurori Ivan Geshev nuk u është përgjigjur pyetjeve të tyre. Ndër..

botuar më 21-09-24 6.08.MD