Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Fluturime nga Plovdivi për në Londër, Dortmund dhe Memmingen

Aeroporti i Plovdivit
Foto: plovdivairport.com

Aviokompania Wizz Air ka nisur fluturime për dhe nga Plovdiv, bëri të ditur BNR Plovdiv. Nga fillimi i nëntorit, operatori do të sigurojë fluturime për në Londër, Dortmund dhe Memmingen. Fluturimet deri në kryeqytetin britanik do të jenë tre herë në javë, ndërsa deri në dy aeroportet gjermane - dy herë.

Javën e kaluar, Aeroporti në Plovdiv nënshkroi një kontratë me Ryan Air për fluturime nga dhe nderi në Dublin.

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 28 marsin

Të martën në Bullgari do të kalojë një front i ftohtë me vranësira dhe reshje bore në verilindje. Temperaturat minimale do të jenë nga 1 deri në 6°. Në Sofje do të jetë 1°. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 5 deri në 10°, në kryeqytet deri..

botuar më 23-03-27 8.30.MD

Fermerët do të marrin ndihmë për shkak të luftës në Ukrainë

Deri në fund të vitit, fermerët bullgarë do të marrin 213 milionë leva (108.90 milionë euro) ndihmë për shkak të luftës në Ukrainë. Kjo u vendos nga Fondi Shtetëror “Bujqësia”. Ndihma shtetërore, e miratuar nga Komisioni Evropian më 24 mars, mbështet..

botuar më 23-03-27 7.39.MD

Fermerët protestuan kundër një parku me erë

Fermerët, qiramarrësit dhe banorët protestues të fshatit Vëllçi Dol, rajoni i qytetit Varna, mbyllën rrugën për në Varna për 15 minuta me një zinxhir të gjallë për shkak të një synimi investimi për të ndërtuar një park me erë me 50 turbina, si dhe..

botuar më 23-03-27 6.20.MD