Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ekipi i të rinjve bullgarë u kualifikua për finalet e Kampionatit Botëror të Volejbollit

Foto: Federata Bullgare e Volejbollit

Volejbollistët bullgarë nën moshën 19 vjeç do të luajnë në finalen e Kupës së Botës në Iran.

Në gjysmëfinalen e parë në Teheran, ata mundën Rusinë me 3:2 sete (14:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13). Në finalet, Bullgaria pret fituesin e ndeshjes së dytë gjysmëfinale mes nikoqirëve nga Irani dhe Polonisë, të cilët luajnë më vonë sot.

Finalja është më 2 shtator pasdite.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Për herë të parë Grigor Dimitrov do të luajë në gjysmëfinale në Indian Wells

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov vazhdon lojën e tij të mirë në turneun Masters në Indian Wells. Në një ndeshje nga çerekfinalet, bullgari tregoi shpirt luftarak dhe përsëri, pasi në raundin e 16 arriti të bëjë një kthesë në ndeshjen këtë..

botuar më 21-10-15 9.17.PD
Grigor Dimitrov

Me një kthesë dramatike, Grigor Dimitrov mundi Daniil Medvedev në Indian Wells

Grigor Dimitrov mundi numrin 2 të botës Daniil Medvedev nga Rusia me 4:6, 6:4 dhe 6:3 në raundin e 16 të turneut të tenisit Masters 1000 në Indian Wells. Dimitrov, i cili humbi në këtë fazë nga i njëjti kundërshtar në gusht në Sinsinati, këtë herë..

botuar më 21-10-14 2.22.MD
Borisllav Mihajllov

Borisllav Mihajllov mbetet në krye të futbollit bullgar

Borisllav Mihajllov u rizgjodh president i Unionit Bullgar të Futbollit në një votim shumë të kontestuar. Udhëheqësi i deritanishëm i futbollit bullgar fitoi me 241 vota kundër kundërshtarit të tij kryesor Dimitër Berbatov, për të cilin votuan 230..

botuar më 21-10-12 6.49.MD