Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ish-ministra nga kabineti teknik do të bëjnë pjesë në zgjedhjet parlamentare

Kirill Petkov
Foto: BGNES

Asen Vasilev dhe unë po hyjmë në politikë dhe do të kandidojmë në zgjedhje, tha is -ministri i përkohshëm i ekonomisë, Kirill Petkov. “Koha deri në zgjedhje nuk na lejon të regjistrojmë një parti dhe ne aktualisht po shqyrtojmë të gjitha opsionet”, shtoi Petkov. Politikani i ri sqaroi se nuk bëhet fjalë për një projekt inxhinieriе dhe se ata nuk do të rrethohen me njerëz të varur dhe se nuk janë parti presidenciale. Ne mbështesim Rumen Radev për president, por partia nuk do të jetë e tij, saktësoi Petkov.

“Ne besojmë fuqimisht në instrumentet e së djathtëtas që do të arrijnë qëllimet e majtë”, tha Petkov i pyetur me cilat parti po diskutohen dhe cilat politika.


Më shumë nga rubrika

Ilaçet e premtuara falas për Covid-19 - në një javë sa më parë

Pavarësisht vendimit të marrë nga Arka Kombëtare e Sigurimit Shëndetësor, brenda një jave mjekët e përgjithshëm do të jenë në gjendje të përshkruajnë ilaçe falas për pacientët me Covid-19. Këtë e tha Dr. Georgi Mindov nga Shoqata e Mjekëve të..

botuar më 21-10-25 5.10.MD

KE filloi vlerësimin e planit bullgar të rimëkëmbjes

Komisioni Evropian nisi vlerësimin e Planit për Rindërtim dhe Zhvillim të Bullgarisë. Këtë e tha zëdhënësi i Komisionit Evropian Eric Mamer. Dokumenti iu dorëzua Komisionit më 15 tetor. Mamer nuk pranoi të komentojë nëse vlerësimi mund të..

botuar më 21-10-25 3.30.MD

Ministri Kacarov: Duam t’i kthejmë fëmijët deri në klasën e 4-të në shkollë pas 1 nëntorit

Shteti do të livrojë 6.5 milionë euro për blerjen e testeve për fëmijët. Dëshira jonë është që të sigurojmë të paktën për një muaj teste për të gjithë fëmijët në vend nga klasa e parë deri në klasën e katërt. Këtë e bëri të ditur Ministri në detyrë..

botuar më 21-10-25 11.23.PD