Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Një gjyqtare bullgare në finalen e Kampionatit Evropian të Futbollit për njerëzit me aftësi të kufizuara

Foto: Facebook/ Life Goals Nederland

Gjyqtarja bullgare Raja Ivanova drejtoi finalen e grave në Kampionatin Evropian të Futbollit për persona me aftësi të kufizuara. European Life Goals Games 2021 në qytetin e Utrehtit, Holandë, njoftoi sportal.bg.

Ndeshja për medaljet e arta midis skuadrave të Rumanisë dhe Danimarkës përfundoi me rezultatin 5: 0 për fqinjët tanë veriorë, por prapë ishte e mbushur me emocione dhe situata të diskutueshme, të cilat ekipi i gjyqtarëve i trajtoi pa asnjë problem.

Ivanova, profesioni kryesor i së cilës është gazetaria sportive, ishte një gjyqtare aktive në Unionin Bullgar të Futbollit deri në 2013.

Më shumë nga rubrika

Uiljam Çollov

Radosllav Rosenov dhe Uiljam Çollov janë kampionët evropianë të boksit

Kombëtarja bullgare fitoi dy medalje ari dhe dy bronzi në Kampionatin Evropian të Boksit për të rinj në Budva të Malit të Zi. Në krye të shkallës së nderit u ngjitën Radosllav Rosenov në kategorinë deri në 60 kg dhe Uiljam Çollov deri në 75 kg...

botuar më 21-10-24 11.48.PD

Bullgaria konfirmoi vendin e saj të 70-të në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja e Bullgarisë ruan vendin e 70-të në renditjen e FIFA-s. "Luanët" kanë 1350.11 pikë në renditjen e përditësuar më 21 tetor. Në renditjen për muajin e kaluar, kombëtarja jonë ishte përsëri e 70 -ta, por me pak më shumë pikë - 1353.93...

botuar më 21-10-21 5.02.MD
Biljana Dudova

Biljana Dudova kryesoi renditjen botërore në mundje

Kampionia bullgare e mundjes Biljana Dudova kryesoi renditjen botërore në kategorinë 59 kg. Kjo ndodhi pasi mundësja 24-vjeçare e ekipit “Junak Lokomotiv” në Ruse fitoi titullin e parë botëror në karrierën e saj në kampionatin botëror në Oslo...

botuar më 21-10-19 3.24.MD