Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

U shfaq një kandidat i tretë për udhëheqës të futbollit bullgar

Hristo Portoçanov
Foto: topsport.bg

Hristo Portoçanov është kandidati i tretë zyrtar për president të Bashkimit Bullgar të Futbollit. Ai e shpalli kandidaturën e vet në një konferencë shtypi në Burgas. Portoçanov do të konkurrojë me kryetarin aktual Borisllav Mihajllov dhe me Dimitër Berbatov.

Kongresi i jashtëzakonshëm i Bashkimit Bullgar të Futbollit është caktuar për 12 tetorin. Me këtë rast, shtabi e Berbatov bëri të ditur se 20 ditë para datës, sindikata ende nuk ka njoftuar zyrtarisht, "cilat do të jenë rregullat për emërimin e një kandidati për president të Bashkimit të Futbollit Bullgar dhe cilat do të jenë rregullat për mbajtjen e kongresit. " Në deklaratë vihet re se sipas rregullores së Bashkimit Bullgar të Futbollit, kandidaturat për kryetar mund të ngrihen deri në 15 ditë para kongresit, që do të thotë se afati për këtë është 27 shtatori.

Më shumë nga rubrika

Bullgaria konfirmoi vendin e saj të 70-të në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja e Bullgarisë ruan vendin e 70-të në renditjen e FIFA-s. "Luanët" kanë 1350.11 pikë në renditjen e përditësuar më 21 tetor. Në renditjen për muajin e kaluar, kombëtarja jonë ishte përsëri e 70 -ta, por me pak më shumë pikë - 1353.93...

botuar më 21-10-21 5.02.MD
Biljana Dudova

Biljana Dudova kryesoi renditjen botërore në mundje

Kampionia bullgare e mundjes Biljana Dudova kryesoi renditjen botërore në kategorinë 59 kg. Kjo ndodhi pasi mundësja 24-vjeçare e ekipit “Junak Lokomotiv” në Ruse fitoi titullin e parë botëror në karrierën e saj në kampionatin botëror në Oslo...

botuar më 21-10-19 3.24.MD
Grigor Dimitrov

Tenisti Grigor Dimitrov është gati të kthehet në TOP 20

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov kapërceu shtatë vende deri në 21, falë gjysmëfinales së tij në turneun e Serisë Masters në Indian Wells, ku ai mundi me sukses Daniil Medvedev dhe Hubert Hurkach para se të humbte nga kampioni i ardhshëm..

botuar më 21-10-18 3.51.MD