Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 19 tetorin

Re në mëngjes, mjegulla dhe diell pasdite

Foto: BGNES

Të martën retë do të shpërndahen, dhe në shumë vende moti do të jetë me diell. Temperaturat maksimale do të jenë midis 15 dhe 20 °, për Sofjen - deri në 15 °.

Në bregun e Detit të Zi retë dhe mjegullat e mëngjesit gjatë ditës do të zëvendësohen nga dielli i vjeshtës. Temperaturat maksimale të ajrit do të lëvizin nga 14 ° në veri deri në 18 ° në jug. Temperatura e ujit të detit është afër asaj të ajrit. Lëvizja e detit do të jetë deri në 2 ballë.

Mbi male moti do të jetë me vranësira dhe mjegull. Dielli do të shfaqet pasdite. Temperatura maksimale në 1200 m do të jetë deri në 9 °, në 2000 m - rreth 4. Në vendpushimet Borovec dhe Pamporovo temperaturat do të jenë deri në 8, dhe në Bansko deri në 12.

Të mërkurën moti do të mbetet i pandryshuar.

Më shumë nga rubrika

Presidentët e Bullgarisë dhe Gjermanisë diskutuan kazusin e Maqedonisë së Veriut

Presidentët e Bullgarisë dhe të Gjermanisë, Rumen Radev dhe Frank-Walter Steinmeier, biseduan në Strasburg për sigurinë përgjatë kufijve të BE-së dhe perspektivën evropiane të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Radev shprehu shpresë..

botuar më 21-12-02 4.15.MD
Ministri Kacarov

Μë 6 dhjetor të gjithë nxënësit bullgarë kthehen në shkollë

Nga 6 dhjetori të gjithë nxënësit nga klasa e parë deri në klasën e 12-të do të kthehen në shkollë, njoftoi ministri i Shëndetësisë Stojço Kacarov. Ata do të testohen një herë në javë me testet e disponueshme. “Ekspertët janë të..

rinovuar më 21-12-02 3.07.MD
Ministri Svetllan Stoev

Svetllan Stoev: Konfliktet e pazgjidhura në rajonin e OSBE-së janë një sfidë serioze

Ministrat e Jashtëm të 57 shteteve pjesëmarrëse në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë /OSBE/, ndër të cilët Ministri i Punëve të Jashtme të Bullgarisë Svetllan Stoev, diskutuan mbi mundësitë për zgjidhjen e konflikteve dhe zbatimin e..

botuar më 21-12-02 1.02.MD
Подкасти от БНР