Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 25 nëntorin

Të enjten nuk do të ketë reshje shiu

Foto: BGNES

Të enjten temperaturat minimale do të lëvizin nga minus 2 deri në 3 gradë. Paradite do të mbajë mot me vranësira në Bullgarinë Perëndimore dhe në bregdetin e Detit të Zi. Në lugina do të krijohet mjegull. Në Bullgarinë Qendrore gjatë ditës do të mbajë mot me diell. Pasdite dhe mbi rajonet perëndimore vranësirat dhe mjegulla do të zvogëlohen. Në të gjithë vendin nuk do të ketë reshje. Temperaturat maksimale do të jenë nga 7 deri në 12 gradë Celsius. Në zonat me mjegull të përhershme temperaturat ditore do të jenë më të ulëta, për rajonin e Sofjes priten deri në 8 gradë.

Në male vranësirat do të zvogëlohen ngadalë dhe pasdite do të kemi mot me diell. Do të fryjë erë e lehtë, ndërsa në zonat e hapura - erë mesatare jugperëndimore. Temperatura maksimale në 1200 m do të jetë deri në 6°, në 2000 m rreth 0°.

Të premten temperaturat do të jenë të pandryshuara. Do të bjerë sërish shi në të gjithë vendin.

Më shumë nga rubrika

Presidenti Radev

Maqedonia Veriore duhet të plotësojë të gjitha kushtet për anëtarësim në BE

Ka shumë sinjale pozitive nga vizita e Kryeministrit Kirill Petkov në Shkup , tha Presidenti Rumen Radev. Kreu i Shtetit i quajti të pabazë pohimet se pasi Bullgaria insiston për njohjen e pakicës bullgare në Maqedoninë Veriore, Shkupi mund të..

botuar më 22-01-20 1.57.MD
Dr. Angell Kunçev

Shtrëngojnë masat kundër pandemisë së Covid-19

Autoritetet shëndetësore po diskutojnë shtrëngimin e masave anti-epidemike në disa zona, tha Kryeinspektori i Shëndetësisë Angell Kunçev. Komiteti Kombëtar Pandemik po monitoron gjendjen dinamike në Sofje, rrethin e Sofjes, Plovdiv, Bllagoevgrad,..

botuar më 22-01-20 1.30.MD

¼ janë të sapoinfektuarit gjatë 24 orëve të fundit nga më shumë se 41 000 analiza të kryera

10 160 janë të sapoinfektuarit me Covid në vend gjatë 24 orëve të fundit, ose 1021 raste më pak se një ditë më parë. 77.5% e të sapoinfektuarve nuk janë vaksinuar. 24,5% e 41 433 testeve të kryera janë pozitive, sipas portalit coronavirus.bg...

botuar më 22-01-20 9.01.PD
Подкасти от БНР