Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 8 dhjetorin

Në festën studentore reshjet do të pushojnë

Foto: Ani Petrova

Gjatë natës së 7 duke u gdhirë 8 dhjetori në Bullgarinë Veriperëndimore do të vazhdojë të bjerë borë, në zonat e tjera – shi. Deri në mëngjes reshjet do të pushojnë.

Të mërkurën nga jugperëndimi vranësira do të çahet. Në shumë zona do të ulet deri me diell. Do të vazhdojë të fryjë erë mesatare nga veriperëndimi. Temperaturat minimale do të jenë nga minus 3 në perëndim deri në 5 gradë në bregun e Detit të Zi. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 2 deri në 7 gradë, në rajonin e Sofjes deri në 1 gradë.

Në zonat malore para mesditës do të mbajë mot i vranët me reshje bore. Më pas, me erë mesatare veriperëndimore, vranësirat do të shpërthejnë deri me diell. Temperatura maksimale në 1200 metra do të jetë deri në 1 gradë, në 2000 m rreth minus 4.

Të enjten do të jetë pa reshje, temperaturat minimale do të bien dhe temperaturat ditore do të rriten.


Më shumë nga rubrika

Jo 6, por 5 do të jenë zonat për nga zënia e shtretërve të terapisë intensive

Bullgaria do të ndahet në 5 zona, jo në 6, siç parashikohej fillimisht në Planin e ri Operativ Kombëtar për trajtimin e pandemisë Covid-19. Në secilën prej zonave do të ketë krahina të mëdha me spitale universitare dhe nuk do të ketë shterim të..

botuar më 22-01-20 4.56.MD

Kornelija Ninova: Do të luftojmë për një kredi 10 leva që njerëzit të mos rikthejnë 500 leva

Ministria e Ekonomisë do të mbajë një regjistër publik të shoqërive të mbledhjes së borxheve, ndërsa shoqërive arkëtuese do t’u ndalohet shantazhimi i debitorëve. Këtë e parashikon një projektligj i ri që duhet t’i mbrojë konsumatorët nga..

botuar më 22-01-20 4.33.MD
Presidenti Radev

Maqedonia Veriore duhet të plotësojë të gjitha kushtet për anëtarësim në BE

Ka shumë sinjale pozitive nga vizita e Kryeministrit Kirill Petkov në Shkup , tha Presidenti Rumen Radev. Kreu i Shtetit i quajti të pabazë pohimet se pasi Bullgaria insiston për njohjen e pakicës bullgare në Maqedoninë Veriore, Shkupi mund të..

botuar më 22-01-20 1.57.MD
Подкасти от БНР