Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Një bullgar me vendin e tretë në një turne të madhe golfi

Foto: fsga.org

Jordan Janakiev zuri vendin e tretë prestigjioz në një turne golfi për të rinj dhe të reja në konkurrencën e gjithsej 87 sportistëve të moshës 12-13 vjeç. Këtë e njoftoi trajneri i kombëtares Stanko Marinov. Kampionati u mbajt në Miami, në Klubin e Golfit Trump National Doral Miami.


Më shumë nga rubrika

Ivet Goranova

Karateistja Ivet Goranova do të garojë për titullin evropian në Turqi

Kampionia olimpike Ivet Goranova u kualifikua për në finale në kategorinë “kumitë” deri në 55 kg në Kampionatin e 57-të Olimpik Evropian të Karatesë për burra dhe gra në Gaziantep, Turqi. Bullgarja arriti katër fitore në rrugën e saj drejt fitores..

botuar më 22-05-26 5.35.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov do të luajë në raundin e tretë të Roland Garros

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u kualifikua në raundin e tretë të Kampionatit të Hapur të Francës. Dimitrov mundi Borna Coric të Kroacisë me 6:0, 6:4, 6:3 në gati dy orë. Ashtu si suksesi i startit ndaj Marcos Chiron, bullgari i renditur..

botuar më 22-05-26 9.43.PD
Dimitër Berbatov

Dimitër Berbatov hyri në top 10 të Bayer për të gjitha kohërat

Futbollisti bullgar Dimitër Berbatov mori një tjetër mirënjohje. Sulmuesi qendror u rendit në vendin e nëntë prestigjioz në renditjen e gazetës “Bild” për lojtarin më të mirë të Bayer (Leverkusen) të të gjitha kohërave. Ai luajti për klubin..

botuar më 22-05-25 4.34.MD