Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 12 janar 2022

Të nderuar dëgjues, programin e ditës të Radio Bullgarisë më 12 janar 2022 po e fillojmë me lajmet e fundit.

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Qëndrimi i Bullgarisë për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut nuk është lidhur me afate”.

Programi do të mbarojë me rubrikën tonë “Kënga e Ditës”, në të cilën do të dëgjoni "muzikë të nxehtë" në ritme latine në portugalisht dhe bullgarisht.

Ju urojmë minuta të këndshme!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 20 maj 2022

Në fillim të programit të ditës më 20 maj 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën e rregullt “Këngën e ditës” ju ofrojmë një interpretim të këngëtarit në zë Georgi Hristov. Sivjet ai shënon 40 vjetorin në skenë. Biografia e tij..

botuar më 22-05-20 3.00.MD

Bullgaria sot – 19 maj 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 19 maj. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Lufta dhe frigoriferi përcaktojnë preferencat politike të bullgarëve”. Programi do të..

botuar më 22-05-19 3.00.MD

Bullgaria sot – 18 maj 2022

Në fillim të programit të ditës më 18 maj 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Turizëm” do t’ju përqendrojmë vëmendjen tuaj mbi mundësinë të mbështesim natyrën e egër në Bullgari. Në “Këngën e Ditës” do të keni mundësi të..

botuar më 22-05-18 3.00.MD