Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Aksident me një autobus kosovar në afërsi të qytetit Kjustendill

Foto: BGNES

Një autobus që udhëtonte për në Kosovë, në të cilin kishte edhe fëmijë, u përplas më 18 janar, rreth orës 4.30 të mëngjesit, në unazën e qytetit Kjustendill në kthesën për digën “Drenov Dol”. Askush nuk u lëndua rëndë, tha zëdhënësja e Policisë Rajonale Katja Tabaçka.

Autobusi goditi një kamion të ndalur, ndërsa shoferi po përpiqej të sinjalizonte se një pemë kishte rënë në rrugë.

Gjatë përplasjes kamioni u hodh nga rruga. Shoferi i autobusit u plagos lehtë dhe mori tretman mjekësor. 29 nga pasagjerët, 6 prej tyre fëmijë, u akomoduan në një dhomë komunale me ngrohje. Qarkullimi në segmentin rrugor mbeti i bllokuar deri në largimin e mjeteve të aksidentuara. Aksidenti po hetohet.


Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 26 majin

Të enjten temperaturat minimale do të jenë nga 12 deri në 18 gradë, në kryeqytet - 14 gradë. Gjatë ditës moti do të jetë me diell. Pasdite do të ketë vranësira vende-vende në Bullgarinë Lindore dhe në zonat malore do të ketë reshje shiu dhe..

botuar më 22-05-25 8.35.MD

Infrastruktura lejon diversifikimin energjetik të Bullgarisë dhe Ballkanit

“Mund të jemi optimistë për dekadën e ardhshme nëse marrim parasysh mësimet e 10 viteve të fundit”, tha Kryeministri KirilL Petkov në diskutimin “Dekada e Humbur?” në kuadrin e Takimit Vjetor të Forumit Ekonomik Botëror në Davos. Sipas Petkov,..

botuar më 22-05-25 6.36.MD

Parlamenti lehtësoi regjimin e ndërtimit të burimeve të rinovueshme

Mazhoranca në Kuvendin Popullor i dha dritë jeshile ndërtimit të objekteve për prodhimin e energjisë elektrike nga burimet e rinovueshme nën një regjim të lehtësuar. Një klient përfundimtar mund të ndërtojë objekte të tilla në çati dhe fasadat e..

botuar më 22-05-25 4.18.MD