Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov do të përpiqet për të kualifikuar në gjysmëfinale të turneut në Indian Wells

Grigor Dimitrov
Foto: tennis.bg

Grigor Dimitrov mundi me 6:3, 7:6 John Isner dhe u kualifikua në çerekfinale të turneut të tenisit Masters 1000 në Indian Wells. Tenisti bullgar mundi edhe një rival të tretë në Kaliforni.

Për një vend në gjysmëfinale Grigor Dimitrov do të rivalizojë me numrin 7 në skemën Andrey Rublev, i cili gjithashtu në dy sete mundi 11-shin polaku Hubert Hurkach - 7-6 (5), 6-4.

Në vitin 2021, bullgari arriti të luajë në gjysmëfinale të turneut, por humbi nga Cameron Nori nga Britania e Madhe.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov u largua nga turneu në Wimbledon për shkak të traumës

Tenisti më i mirë bullgar te meshkuj Grigor Dimitrov, i vendosur nën numrin 18 në skemën e Wimbledon, nuk arriti të përfundojë ndeshjen e tij nga raundi i parë në Londër. Tenisti ynë u dorëzua për shkak të traumës në ndeshjen kundër Steve Johnson..

botuar më 22-06-28 3.47.MD
Dimitër Kuzmanov

Dimitër Kuzmanov me fitoren e dytë në kualifikuimet e Wimbledon

Tenisti Dimitër Kuzmanov fitoi fitoren e dytë në kualifikueset e Wimbledon dhe vetëm një sukses e ndan nga pjesëmarrja në skemën kryesore të turneut. Tenisti i dytë më i mirë i Bullgarisë triumfoi në një ndeshje tejet të kontestuar ndaj tenistit..

botuar më 22-06-22 5.36.MD
Dimitër Kuzmanov

Tenisti ynë Dimitër Kuzmanov ka shënuar fitore në Wimbledon

Raketa e dytë bullgare në tenis për meshkuj Dimitër Kuzmanov shënoi fitoren e parë në kualifikueset e Wimbledon. Ai mundi në Londër pjesëmarrësin me Wild card, britanikun Charles Broome, me 6:3. Kështu, ai arriti të fitojë 16 pikë për renditjen botërore,..

botuar më 22-06-20 7.24.MD