Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Fate” – një film me metrazh të shkurtër dhe një këngë kuptimplote

Miro dhe Kojna Ruseva
Foto: arkiv

“Fate” është dueti i tretë i këngëtarit Miro me artisten Kojna Ruseva. Muzika dhe aranzhimi janë të Momçill Kolev, teksti – i Aleksandër Petrov. Kënga tregon për forcën e dashurisë, për mënyrën se si “dy fate bashkohen dhe bëhen një ... Aty ku takohen papritur ... Dhe si ndahen ... Ne ecim me ty në rrugë të ndryshme sot ... Do të takohemi në cep ... Do të ecim përpara ...” Videoja e këngës është në fakt një film 5-minutësh. Kojna Ruseva është në rolin e personazhit kryesor, e cila vendos të hakmerret për dashurinë e humbur.

Producent është Igor Markovski, i cili edhe një herë na tregon një histori emocionuese njerëzore – kësaj here kushtuar policëve të vdekur në krye të detyrës. Regjisorë të videos janë Vasill Stefanov dhe Stefka Nikollova.

Fate

Redaktore: Allbena Bezovska

Përgatiti në shqip: Svetllana Dimitrova

Më shumë nga rubrika

Më puth dje

“Më puth dje”, një nga këngët më të reja në repertorin e Georgi Hristov, bashkon disa krijues jashtëzakonisht të talentuar bullgarë. Producent dhe frymëzues është Igor Markovski, i cili vitet e fundit realizoi filma të mrekullueshëm të shkurtër muzikor,..

botuar më 22-06-20 10.46.PD
Rumen Bojaxhiev-bir

Një vepër e Rumen Bojaxhievit-bir do të studiohet në Nju Jork

“Kuinteti i Pranverës” për Instrumente Frymore do të përfshihet detyrimisht në programin arsimor dhe të konkursit të universitetit më të njohur të muzikës në Shtetet e Bashkuara, The Juilliard School në Nju Jork. Kjo u bë e ditur nga një postim i..

botuar më 22-06-18 9.25.PD
Ljubo Kirov

BG Radio dorëzoi çmimet e saj vjetore

Para disa ditësh u ndanë çmimet vjetore të BG Radio, e cila tradicionalisht prezanton këngët më të reja bullgare pop dhe rok. Emrat e fituesve përcaktohen nga dëgjuesit, të cilët votojnë për disa kategori. Fituesi i madh këtë vit është Ljubo Kirov,..

botuar më 22-06-14 10.51.PD