Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 16 maj 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 16 maj.

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Bronisllav Likomanov-artisti krijues që do të krijojë një monument të alfabetit cirilik në Los Anxhelos”

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do të dëgjojmë së bashku interpretimin e basit bullgar Sllavin Peev të këngës "Po pi verë" nga cikli "Këngët maqedonase" të kompozitorit bullgar Dobri Hristov.

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!

  • Lajmet - 1.06
  • Kënga e Ditës - 21.07

Më shumë nga rubrika

Dan Preda: Planet e bashkëpunimit ndërmjet Radio Rumanisë dhe Radios Kombëtare Bullgare po bëhen gjithnjë e më konkrete

Më 1 shkurt 2024, një delegacion i Radio Rumania vizitoi Sofjen dhe u takua me punonjës dhe departamente të ndryshme të Radios Kombëtare Bullgare. Vizita u bazua në marrëveshjen e bashkëpunimit ndërmjet dy mediave publike të nënshkruar në vitin 2023. Me..

botuar më 24-02-28 7.30.PD

Bullgaria sot – 27 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë një interpretim të këngëtares Mimi Ivanova, me koncertin e së cilës më 27 shkurt fillon Java e Kulturës Bullgare në Australi. Në kuadrin e..

botuar më 24-02-27 3.00.MD

Bullgaria sot – 26 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën Shoqëri do të vazhdojmë vizitën tonë në rajonin e Gorës në Shqipëri. Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni këngën "Ngadalëso” të Stefan Vëlldobrev dhe “Të..

botuar më 24-02-26 3.00.MD