Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 16 maj 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 16 maj.

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Bronisllav Likomanov-artisti krijues që do të krijojë një monument të alfabetit cirilik në Los Anxhelos”

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do të dëgjojmë së bashku interpretimin e basit bullgar Sllavin Peev të këngës "Po pi verë" nga cikli "Këngët maqedonase" të kompozitorit bullgar Dobri Hristov.

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!

  • Lajmet - 1.06
  • Kënga e Ditës - 21.07

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 23 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën Kulturë do t’ju flasim për konkursin ndërkombëtar që zgjedh Mbretin dhe Mbretëreshen e shkronjave. Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni këngën "Drejtimi” të..

botuar më 24-02-23 3.00.MD

Bullgaria sot – 22 shkurt 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 22 shkurt 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën “Historia” ju ofrojmë informacion të shkurtër për kalanë mesatare “Asara”. Me rastin e përvjetorit të 90-të të lindjes së këngëtares folklorike..

botuar më 24-02-22 3.00.MD

Bullgaria sot – 21 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën Shoqëri do t’ju flasim për bullgarët në Gorë që ruajnë gjuhën dhe kulturën e tyre, por kanë nevojë për mbështetje. Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni këngën..

botuar më 24-02-21 3.00.MD