Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 5 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 5 korrik.

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Një ekspozitë ndjek rrugën e grave arkitekte në Bullgari dhe Gjermani”.

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do  t’ju ofrojmë të dëgjojmë  këngën e re "Të zgjuar".

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!

  • 00.59 - Lajmet

  • 21.02 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 10 gusht 2022

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë të ditës më 10 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju tregojmë për përshtypjet e të huajve nga Tubimi Kombëtar i Krijimtarisë Folklorike që u mbajt këto ditët e fundit në Koprivshtica...

botuar më 22-08-10 3.00.MD

Bullgaria sot – 9 gusht 2022

Në fillim të programit të ditës më 9 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Shoqëri” ju ofrojmë të dëgjoni intervistën me kryetaren e Komisionit për Bullgarët jashtë Shtetit në Legjislaturën e 47-të të..

botuar më 22-08-09 3.00.MD

Bullgaria sot – 8 gusht 2022

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë të ditës më 8 gusht 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju tregojmë për StreetArt Festival 2022 në Staro Zhelezare. Si zakonisht do ta mbarojmë programin tonë me rubrikën e..

botuar më 22-08-08 3.00.MD