Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 26 korrik 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 26 korrik.

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Vapa e madhe i shqetëson qytetarët dhe zjarrfikësit në Bullgari”

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do  t’ju ofrojmë të dëgjojmë së bashku këngën “Mesnata” që është kënga e re e Diços.

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 28 shtator 2022

Në fillim të programit të ditës më 28 shtator 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Ekonomi” do të keni mundësi të dëgjoni për interesin e bullgarëve ndaj makinave elektrike dhe hibride, në importin e të cilave kohët e fundit..

botuar më 22-09-28 3.00.MD

Bullgaria sot – 27 shtator 2022

Në fillim të programit të ditës më 27 shtator 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Histori” do t’ju tregojmë për shkrimtarin e njohur Dimitër Talev. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do të keni mundësi të..

botuar më 22-09-27 3.00.MD

Bullgaria sot – 26 shtator 2022

Në fillim të programit të ditës më 26 shtator 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Kulturë” do të keni mundësi të njiheni me piktorin bullgar Petër Stanimirov, i cili rikrijoi ankthet në botimet bullgare të librave të..

botuar më 22-09-26 3.00.MD