Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ndërrojnë menaxhimin e “Bulgargaz”

Foto: arkiv

Denica Zllateva, ish zëvendëskryeministre në qeverinë e përkohshme të Ognjan Gerxhikovit dhe kuadro е Partisë Socialiste Bullgare - ish-deputete dhe sekretare ndërkombëtare e partisë, pa përvojë në sektorin e energjetikës, u bë drejtore ekzekutive e operatorit shtetëror të gazit Bulgargaz. Ajo zë vendin e Ljudmill Jocovit, të emëruar nga "Po e vazhdojmë ndryshimin". Janë duke u ndërruar akoma tre anëtarë të bordit të drejtorëve të kompanisë. Ivan Topçijski ruan postin e tij si Kryetar i Bordit të Drejtorëve. Ndryshimi ende nuk është regjistruar nga gjykata.
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Kirill Vëtev

Ministri i Bujqësisë u zëvendësua disa ditë pas marrjes së detyrës

Kryeministri në detyrë Dimitër Gllavçev ka propozuar që Kirill Vëtev të lirohet nga posti i ministrit të bujqësisë dhe ushqimit dhe në vend të tij të emërohet Georgi Tahov, njoftoi shërbimi për shtyp i Këshillit të Ministrave. Në propozimin e tij..

botuar më 24-04-16 6.19.MD
 Kristalina Georgieva

Kristalina Georgieva: Nuk duhet humbur shansi për të hyrë në Eurozonë

Tatimi progresiv i të ardhurave lejon që burimet e një vendi të ndahen më me sukses me shoqërinë. Taksa e sheshtë prej 10 për qind luajti rolin e saj për të dalë në shesh të të ardhurave, por është koha për ta zëvendësuar atë, tha për BTA..

botuar më 24-04-16 12.41.MD

Presidenti uroi juristët për Ditën e Kushtetutës, 16 Prill

Në ditën e sotme me mirënjohje kujtojmë largpamësinë, mençurinë politike dhe ndjenjën e përgjegjësisë së pjesëmarrësve në Kuvendin Kushtetues, të cilët miratuan Kushtetutën e Tërnovës 145 vjet më parë në qytetin Tërnovo dhe vunë themelet e..

botuar më 24-04-16 12.17.MD