Programi i ditës
Размер на шрифта
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 9 shtator 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 9 shtator.

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Në rubrikën “Politikë” do të dëgjoni: Elizabeth II ishte një gërshetim i dinjitetit, rreptësisë dhe përzemërsisë së madhe.

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do  t’ju ofrojmë të dëgjojmë së bashku këngën popullore me titull “Hodhi vështrim Radka( mbi pusin e ftohtë, të pijë ujë të ftohtë....)”

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!
  • 01.02 - Lajmet

  • 10.31 - Politikë

  • 15.49 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 9 dhjetor 2022

Në fillim të programit të ditës më 9 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Më 9 dhjetor Kisha Ortodokse Bullgare shënon Ditën e Ngjizjes së Shën Annës – nënë të Virgjëreshës. Në rubrikën “Folklor” do të keni mundësi të dëgjoni se si populli ynë e..

botuar më 22-12-09 3.00.MD

Bullgaria sot – 8 dhjetor 2022

Në fillim të programit të ditës më 8 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.