Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ju prezantojmë grupin “Fandango” dhe orkestrimin e ri të këngës "Një moment si përjetësia"

Foto: FandangoBG Official Video Channel

Kënga "Një moment si përjetësia" është krijuar nga dy artistë të njohur - kompozitori Stefan Dimitrov dhe poeti Georgi Konstantinov. Origjinali i këngës u shfaq në vitet '80 të shekullit të kaluar, atëherë interpretuar nga grupi “Varianti B”. “Për shkak të disa rrethanave në atë kohë, kënga nuk fitoi popullaritet dhe prandaj pas kaq vitesh vendosëm t’i japim një jetë të re dhe një mundësi që më shumë njerëz ta prekin, sepse e meriton” – thanë muzikantët e grupit “Fandango” , autorët e orkestrimit të ri. Ata janë dhe interpretuesit e versionit cover.

“Edhe para se të të takoja në jetën time - të kam dashur...“ – këndon grupi “Fandango”.

Përgatiti në shqip: Vesella Mançeva

Më shumë nga rubrika

Pak më shumë xhaz...

Everybody Needs A Little More Jazz – kjo është motoja e zgjedhur nga këngëtarja AnaBella – Ana Topallova dhe kompozitori Minko Llambov për koncertin e tyre. “Kjo është një dhuratë për të gjithë njohësit e ndjesisë elegante, të bukur, të hollë..

botuar më 22-12-05 5.07.MD

Lili Ivanova e mbyll turneun e saj kombëtar me një koncert në Sofje

Turneu kombëtar i legjendës së estradës bullgare Lili Ivanova kaloi me shumë interes, salla të mbushura dhe me duartrokitje dhe brohoritje të vazhdueshme "Të duam" nga publiku. Pas 31 takimeve të paharrueshme me fansat në qytetet e vogla dhe të..

botuar më 22-12-04 11.20.PD

Radio-premiera e "Iglika" – albumi i ri i Vladimir Karparov

Albumi "Iglika" ka mbledhur nëntë kompozime origjinale të saksofonistit të njohur bullgar. Çdo një prej tyre është si një pjesë e një mozaiku shumëngjyrësh dhe tregon përvojat personale dhe ngjarjet në jetën e tij në vitet e fundit. Muzika, një..

botuar më 22-12-02 7.15.PD