Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 29 nëntor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 29 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

“Treni Sofje-Stamboll në renditjen e Lonely Planet për vitin 2023” – kjo është tema në rubrikën tonë “Turizëm”.

Në rubrikën “Kënga e Ditës” do të dëgjoni këngën "Zjarri i qetë" në interpretim të Milica Bozhinovës dhe Orlin Goranovit.

Ju urojmë minuta të këndshme!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot –1 shkurt 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të keni mundësi të dëgjoni këngën “Shiko lartë” në interpretim të këngëtarit Valldi Totev. Ju urojmë minuta të këndshme!..

botuar më 23-02-01 3.00.MD

Bullgaria sot – 31 janar 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do t’ju prezantojmë dy muzikantë të rinj të cilët sonte do të këndojnë bashkë në një klub të kryeqytetit. Ju urojmë..

botuar më 23-01-31 3.00.MD

Bullgaria sot – 30 janar 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 30 janar 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” sot do të dëgjoni Dua (Më shumë kohë me ty) – një këngë e grupit “Тaking Heed”. Ju..

botuar më 23-01-30 1.29.MD