Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tenisti Pjotër Nesterov shkon në gjysmëfinale në Monastir të Tunizisë

Foto: bgtennis.bg

19-vjeçari rus me pasaportë bullgare, Pjotër Nesterov, u kualifikua në gjysmëfinalet e turneut të tenisit në Monastir (Tunizi) me një fond çmimi prej 15 mijë dollarësh, pasi mposhti spanjollin David Perez Sanz me 4:6, 6:2, 6:0.

Për një vend në finale, Nesterov do të luajë me të tetin në skemën Guy den Ouden (Holandë).

Më shumë nga rubrika

Edmond Nazarjan është kampion i Evropës në mundje për herë të dytë

Edmond Nazarjan fitoi titullin në kategorinë olimpike deri në 60 kilogramë në Kampionatin Evropian të Mundjes Klasike në Zagreb. Në finale, djali i kampionit tonë dy herë olimpik, Armen Nazarjan , mposhti me nokaut teknik ish-kampionin botëror..

botuar më 23-04-24 12.56.MD
Stilijana Nikollova

Stilijana Nikollova fitoi edhe tre medalje të arta në Baku

Gjimnastet ritmike bullgare luajtën me zemër në ditën e fundit të Kupës Botërore të Gjimnastikës Ritmike këtë fundjavë në Baku. Stilijana Nikollova triumfoi në finalet e rrethit, shkopinjve dhe shiritit. Bullgarja tjetër, Eva Brezalieva, mbeti me..

botuar më 23-04-24 12.28.MD
Juliana Janeva

Juliana Janeva është një kampione evropiane në mundje

Juliana Janeva fitoi medaljen e parë të artë për Bullgarinë në Kampionatin Evropian të Mundjes në Zagreb, me rezultat 10:3 ndaj ukrainases Alla Belinska në finalen e kategorisë deri në 68 kg. Janeva u bë kampione e padiskutueshme në Zagreb me një..

rinovuar më 23-04-24 11.08.PD