Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov përballet me Novak Gjokoviqin në Australian Open

| rinovuar më 23-01-19 2.53.MD
Grigor Dimitrov
Foto: @BulgarianTennisFederation

Bullgari Grigor Dimitrov u kualifikua lehtësisht për të nëntën herë në raundin e tretë të Australian Open. Tenisti bullgar i vendosur nën numrin e 27 në skemë mposhti Lasllo Xhere me rezultat 6:3, 6:2, 6:0, në Melburn. Ai vazhdon pa humbur asnjë set në turneun Grand Slam. Grigor regjistroi 31 fitore në 93 minuta lojë dhe përfundoi ndeshjen me 18 goditje fituese me 16 gabime të paplanifikuara.

Dimitrov do të përballet me nëntë herë kampionin e Australian Open, Novak Gjokoviq në raundin e tretë të shtunën.Më shumë nga rubrika

Bullgaria është ndër destinacionet e preferuara të adhuruesve të maratonës

Turizmi sportiv, i cili është relativisht i ri për Bullgarinë, po fiton me shpejtësi gjithnjë e më shumë fansa. Ngjarjet për adhuruesit e vrapimit në të gjitha distancat tërheqin jo vetëm bullgarët, por edhe të huajt, njoftoi BNT. Në vitin e kaluar..

botuar më 24-01-03 3.04.MD

Në shkurt, Burgas do të presë për herë të parë ndeshjet e Kupës Davis

Bullgaria do të presë Bosnje-Hercegovinën në qytetin tonë detar Burgas në një ndeshje nga Grupi i Parë Botëror i turneut të tenisit për Kupën Davis. Ndeshjet do të luhen në datat 3 dhe 4 shkurt 2024. Kështu, për herë të parë në histori, Burgas do..

botuar më 24-01-02 6.20.PD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov korri një fitore me tre sete kundër Andi Mëri në Brisbane

Grigor Dimitrov mundi ish-numrin 1 të botës Andi Mëri dhe u klasifikua në raundin e dytë edhe teke në turneun ATP 250 të fushës së fortë në Brisbane, Australi. Ditën e djeshme ai pati një start të suksesshëm në dyshe me partnerin e tij Sebastian..

botuar më 24-01-01 4.01.MD