Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 3 shkurtin 2023

Ditë me vranësi të ndryshueshme dhe temperatura të larta

Foto: Radio Vidin

Gjatë natës vende-vende do të ketë reshje kryesisht nga bora, më të theksuara në rajonin e maleve Rilla dhe Rodopet, por nga veriu vranësirat do të fillojnë të ulen. Era veriperëndimore do të dobësohet.

Të premten vetëm në mëngjes do të ketë reshje bore kryesisht në zonat malore. Retë do të jenë të ndryshueshme. Do të fryjë erë mesatare përkohësisht edhe e fortë nga veriperëndimi. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 4° dhe 9°, në Sofje rreth 4°.

zonat malore do të ketë vranësira të ndryshueshme. Do të fryjë erë e fortë dhe me stuhi nga veriperëndimi. Temperatura maksimale në lartësi 1200 m do të jetë rreth minus 1°, në 2000 m - rreth minus 8°.

Mbi Detin e Zi do të ketë vranësira të shpërndara. Pas mesditës retë do të shpërndahen dhe do të ketë edhe diell. Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat maksimale do të jenë 7°-9°, kurse uji i detit 6°-8°. Eksitimi i detit do të jetë 2-3 pikë.


Më shumë nga rubrika

Bullgaria mbështet mekanizmin evropian të paqes

Në muajin prill, vendi ynë do të fillojë të marrë fondet evropiane për mbrojtjen e kufirit të jashtëm të BE-së në luftën kundër migracionit të paligjshëm, njoftoi presidenti Rumen Radev pas samitit në Bruksel. Bullgaria merr pjesë dhe..

botuar më 23-03-24 7.42.MD

Geraldine Chaplin është në Bullgari për "Sofia Film Fest"

Aktorja e madhe Geraldine Chaplin ndodhet në Sofje si një nga të ftuarit special të “Sofia Film Fest” , transmetoi BNT. Në eventin ndërkombëtar kinematografik ajo do të prezantojë filmin e saj më të ri “Luka” , në të cilin luan rolin e një..

botuar më 23-03-24 6.32.MD

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën temperaturat minimale në Bullgari do të jenë nga 2 deri në 7°. Në Sofje do të jetë 3°. Para mesditës do të mbajë mot me diell, pas mesditës me vranësira dhe reshje nga perëndimi. Temperaturat maksimale do të arrijnë nga 19 deri në 24°, në..

botuar më 23-03-24 5.15.MD