Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 3 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 3 mars 2023 do t’ju takojmë me artistin e njohur bullgar Alzek Misheff.

Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” do të dëgjoni këngën “U përmbys mali” në interpretim të këngëtares së madhe Stefka Sëbotinova.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 07:10 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 9 qershor 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 9 qershor 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Turizëm” do t’ju ofrojmë informacion për garën vjetore të biçikletave malore "Bajkanxhii 2023", e cila sivjet përkon me..

botuar më 23-06-09 3.00.MD

Bullgaria sot – 8 qershor 2023

Në këtë programin të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet. Në “Këngën e ditës” ju ofrojmë një këngë prej autori krijuar nga një nga këngëtaret më të njohura popullore bullgare nga krahina folklorike trake, Tonka Koleva. Ju urojmë minuta të..

botuar më 23-06-08 3.00.MD

Bullgaria sot – 7 qershor 2023

Bullgaria sot – 7 qershor 2023 Në këtë programin të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet. Në fillim të sezonit aktiv të shëtitjeve malore në rubrikën “Turizëm” do t’ju informojmë për gjendjen e shtigjeve dhe kasolleve në Bullgari. Në “Këngën..

botuar më 23-06-07 3.00.MD