Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

"Kohë me buzëqeshje për të moshuarit e vetmuar" në Burgas

Foto: Facebook / Kohë për buzëqeshje

Vullnetarët nga Burgasi organizojnë për vitin e radhës fushatën e Pashkëve “Kohë me buzëqeshje për të moshuarit e vetmuar”, njoftoi BNR Burgas.

Ideja është të mblidhen produkte ushqimore për të moshuarit në nevojë në rajonin e Burgasit. Mbi 100 banorë të fshatrave Stranxha dhe Mallko Tërnovos marrin pako festive ushqimore nga kjo fushatë e cila mbahet për Krishtlindje dhe Pashkë. Kauza jonë nuk është vetëm t'i kënaqim me ushqime, por edhe t'i vizitojmë dhe t'i kushtojmë vëmendje, t'i tregojmë njëri-tjetrit një histori dhe sigurisht të këndojmë së bashku dhe t'i bëjmë të buzëqeshin!”, thonë organizatorët.

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 7 qershorin

Ditën e mërkurë mbi Bullgarinë Perëndimore do të ketë vranësira të shpërndara. Aty do të bjerë shi deri në mesditë. Në Bullgarinë Qendrore dhe Lindore do të mbajë mot me diell me vranësira të shpërndara dhe të larta, temperaturat minimale do të jenë..

botuar më 23-06-06 7.10.MD

Parlamenti zgjodhi Nikollaj Denkov kryeministër

Kuvendi Popullor votoi dhe miratoi Akademikun Nikollaj Denkov kryeministër. 132 votuan “pro”, “kundër” 69, pa të abstenuar. Denkov mori mbështetje nga GERB-SDS (një “kundër”), PP-DB dhe DPS. Struktura e kabinetit PP-DB dhe GERB-SDS u mbështet..

rinovuar më 23-06-06 6.36.MD

Presidenti mendon se koalicioni i ri i bëri zgjedhjet të pakuptimta

Para se parlamenti të votonte për kabinetin e propozuar nga dy formacionet PP-DB dhe GERB-SDS, presidenti Rumen Radev rekomandoi që qeveria e re “të mos tradhtojë interesat kombëtare pasi liderët e koalicionit të ri tradhtuan besimin e votuesve të..

botuar më 23-06-06 2.26.MD