Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Titull evropian dhe rekord botëror për Karlos Nasar në peshëngritje

Karlos Nasar fitoi medaljen e artë në kategorinë 89 kg për meshkuj në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes në Jerevan, Armeni. Bullgari grumbulloi gjithsej 395 kilogramë, me të cilën bëri një rekord botëror. Deri më tani, arritja më e lartë në kategori ishte 392 kilogramë е italianit Antonino Pizzolato.

Në renditjen e medaljeve në Jerevan, Bullgaria u ngjit në vendin e tretë me dy çmime të arta - për Nasar dhe Angell Rusev (deri në 55 kilogramë) dhe një bronz për Ivan Dimov (deri në 61 kilogramë).

Miliona e shikuan reklamën e re të filmit "Gundi - Legjenda për dashurinë" në internet

Traileri zyrtar i filmit “Gundi – Legjenda për dashurinë” bëri bujë të vërtetë, duke u kthyer në një nga më të suksesshmit në historinë e kinematografisë bullgare. Deri më sot, videoja grumbulloi miliona shikime, gjë që dëshmon për interesimin e madh..

botuar më 24-10-11 12.02.MD
Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov nuk do të luajë me Gjokoviqin

Grigor Dimitrov humbi 1/8 e finales në Shangai ndaj çekut 19-vjeçar Jakub Mensik 3:6, 6:3, 4:6. Ndeshja zgjati dy orë e pesë minuta. Në çerekfinale Mensik do të përballet me Novak Gjikoviq, i cili mposhti Roman Safiullin 6:3, 6:2. Një javë më..