Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Llora Hristova me tre medalje të arta në Kampionatin Botëror Veror të Biatlonit

Llora Hristova

Ditën e diel bullgarja Llora Hristova fitoi medaljen e artë në startin e saj të tretë në Kampionatin Botëror Veror të Biatlonit në Oserble(Sllovaki) - në ndjekjen për vajza, ku përfundoi me rezultat 28:24.3 minuta dhe me 5 humbje në gjuajtje. Në ditët e mëparshme, ajo fitoi titujt e super sprintit dhe sprintit.

Në Kampionatin Botëror Veror të Biatlonit të vitit të kaluar në Rupolding, Hristova fitoi medaljen e bronztë në super sprint.

Ekaterina Dafovska

Qyteti malor Çepellare nderon kampionen olimpike Ekaterina Dafovska me një festë sportive

Një festë sportive për nder të mbajtëses së medaljes së vetme të artë olimpike në biatlon Ekaterina Dafovskës, organizon sot komuna e qytetit Çepellare . Gjatë këtij viti mbushen 26 vjet nga paraqitja e mrekullueshme e kampiones bullgare në Lojërat..

botuar më 24-02-09 6.40.PD

Grigor Dimitrov e mbajti pozicionin e tij në renditjen botërore të tenisit

Në renditjen botërore të publikuar sot, Grigor Dimitrov ruan vendin e tij te meshkujt, ndërsa Viktorija Tomova u ngjit me një pozicion. Me një aktiv prej 2785 pikësh, Dimitrov është sërish i 13-ti dhe këtë javë rikthehet në fushën e turneut ATP..

botuar më 24-02-05 10.26.PD
Canko Cankov

Notari i maratonës Canko Cankov nominohet për "Burri i Vitit" nga WOWSA

Canko Cankov, i cili mori pjesë në maratonat më të vështira të notit në botë Oceans Seven, është nominuar në kategorinë "Burri i Vitit" në renditjen e Shoqatës Botërore të Notit në Ujë të Hapur - WOWSA. Nominimi vjen pasi Canko notoi Ngushticën e..