Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 1 dhjetor 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës.

Pas kësaj do t’ju informojmë për Festivalin e Këngës për Fëmijë "Monedha e Artë" në Bolonja, në të cilin do të prezantohet treshja ballkanike – vajza 10-vjeçare bullgare Darija, Eliza nga Shqipëria dhe Aleksandrosi i vogël nga Greqia.

Në minutat për muzikë do të keni mundësi të dëgjoni këngën e parë për albumin e ri të interpretueses Dara Ekimova, të cilën ajo e prezantoi para disa ditësh.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01:54 – Lajmet 


Më shumë nga rubrika

Programi i ditës – 1 mars 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 1 mars 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni këngën “Lart” në interpretim të grupit “Spektrum”. Ju urojmë minuta të këndshme! 01.56 -..

botuar më 24-03-01 3.00.MD

Bullgaria sot – 29 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Po afron Festa Kombëtare e Bullgarisë – 3 mars. Lidhur me këtë do t’ju prezantojmë disa objekte historike, të cilët bullgarët frekuentojnë këtë ditë. Në rubrikën e përditshme “Kënga e..

botuar më 24-02-29 3.00.MD

Bullgaria sot – 28 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Më pas do të vazhdojmë me intervistën e realizuar në BNR me drejtorin e Radio Romania Actualități. Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni këngën "Fjalët” të interpretuar nga..

botuar më 24-02-28 3.00.MD